Turistik Tesise Korkunç Saldırı Sonucu Çok Sayıda Ölü

547 defa okundu kategorisinde, 02 Haz 2017 - 10:51 tarihinde yayınlandı
Turistik Tesise Korkunç Saldırı Sonucu Çok Sayıda Ölü

Filipinler’in başkenti Malina’da bir turistik tesise silahlı bir kişi saldırıda bulundu. Silahlı saldırı sonucunda çok sayıda ölü ve yaralı var. En az 36 kişinin yaşamını yitirdiği saldırı ile ilgili yapılan açıklamada terör örgütüyle herhangi bir bağlantı olmadığı belirtildi.

Lüks Otelde Saldırı

Filipinler, Ninoy Aquino Uluslararası Hava Limanına yakın bir mesafede bulunan Resorts World Manila adındaki otelde silah ve patlama sesleri duyuldu, otele gelen güvenlik güçleri güvenliği sağlamaya çalışırken olayda 36 kişinin yaşamını yitirdiğini açıkladılar.

Geçtiğimiz Perşembe gecesi Resorts World Manila adlı otelin kumarhane bölümüne gelen silahlı saldırgan etrafa ateş açtı. Bir çalışanın basına yaptığı açıklamadan anlaşıldığına göre maskeli bir saldırganın ateş ettiği belirlendi. Olayın terörle bir bağlantısının olmadığı incelemeler sonucunda öğrenildi.

Ölenler Dumandan Boğularak Ölmüşler

Saldırganın açtığı ateşler sonucunda tutuşan masaların yanması ve ortaya çıkan dumandan zehirlenerek ölen kişilerin olduğu açıklandı. Dumanın etkisiyle insanlar boğularak yaşamlarını yitirdiler. Silahlı saldırganın olay sonrasında kendisini de yaktığı ve yaşamını yitirdiği belirtiliyor.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Yorum Yaz