Microblading Kursu

167 defa okundu kategorisinde, 29 Eki 2017 - 16:25 tarihinde yayınlandı
Microblading Kursu

 

 

Estetik sektöründe meydana gelen çarpıcı gelişmeler neticesinde istenilen görüntüye kavuşmak artık çok kolay bir duruma gelmiştir. Dış görünüşüne oldukça önem veren, hatta görünüşünden ticari olarak nemalanan ve yüksek miktarda paralar kazanan kişiler için estetikte meydana gelen gelişmeler ve yenilikler oldukça önemlidir. Son zamanlarda hızla yaygınlaşan ve olumlu sonuçları ile tercih edilen microblading, doğal görünümü sağlamanın etkin yollarından birisidir. Firmamız tarafından verilen microblading kursu sayesinde teknik bilgi gerektiren kursumuzu tamamlayarak sertifikalı bir microblader olabilirsiniz.

 

Microblading Nedir?

 

Birtakım sebeplerden dolayı dökülen, eksilen ve seyrek bir görünüm oluşturan saçlara ve kaşlara, manuel olarak yapılan uygulama neticesinde doğal ve dolgun bir görünüme kavuşturma sanatı olarak tarif edilebilen microblading ya da 3D kıl tekniği, son yıllarda giderek popüler bir hale gelmektedir. Bu eşsiz teknik elektrik, pil ya da başka bir enerji şekli ile çalışan bir cihaz kullanmadan tamamen manuel olarak yapılan bir işlemdir. Sanat dememizin sebebi de budur, tamamen icracının el becerisine dayanan bu işlem hijyenik, doğal ve sağlıklı bir işlemdir ve işlem sonrasında görsel açıdan oldukça beğenilen bir durum oluşur. Bu işlem yaklaşık 1 saat kadar sürer ve işlem sonucunda herhangi bir ağrı, sızı hissetmezsiniz.

 

El Becerisine Güvenenler Haydi Kursa

 

Firmamız tarafından verilen microblading kursu eğer el becerinize güveniyorsanız tam size göre. Bu kurs neticesinde verdiğimiz Microblading-Kıl Tekniği sertifikası sayesinde lisanslı ve belgeli bir microblader olabilirsiniz. İsterseniz bu sertifika ile kendi işyerinizi açabilir ve kazançlı bir ticari hayatın kapısını aralayabilirsiniz. Kursumuzun tecrübeli ve işinde uzman eğitmenleri microblading ile ilgili bütün kritik ve hassas kısımları sizlere aktarır, işin püf noktalarını teorik ve uygulamalı eğitimlerle sizlere gösterir, bu işte başlangıç için oldukça kritik bir konu olan ve kıl tekniğinin alfabesi olarak kabul edilen “altın oran” konusunda sizleri ayrıntılı olarak bilgilendirir.

 

           Microblading kursu sonunda her yüz tipine uygun kıl tekniği uygulamasını yapabilecek seviyeye ulaşırsınız. Tekniğin uygulanması ile birlikte çıkartılması işlemini de öğrendiğiniz kursumuzda, iş yeri açma kararınız varsa firmamız sizlere gerekli danışmanlık hizmetlerini de sunmaktadır.

 

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Yorum Yaz