Bitcoin Ve Altcoin Nedir?

93 defa okundu kategorisinde, 22 Oca 2018 - 12:54 tarihinde yayınlandı
Bitcoin Ve Altcoin Nedir?

Bitcoin, sanal olarak kullanılan paradır. Ülkenizin para birimi ne olursa olsun kendi para biriminizle bitcoin satın alabiliyorsunuz. Bu satın aldığınız bitcoinleri yüksek şifreli bir sanal cüzdanda muhafaza etmektesiniz.

 

Bankalar aracılığıyla yapıldığında farklı ülkeye yapılan para aktarım işlemi olan swift işlemlerinde ücret öderken Bitcoin sayesinde hiçbir ücret vermeden işleminizi sağlayabilir hatta ödeme de kabul edebilirsiniz. Ve tüm bu işlemlerinizi devlet denetimine tabii olmadan bu işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Sanal cüzdanınız alım satım yatırım işlemleriniz ile istediğiniz bakiyeye geldiğinde yine kendi ülkeniz para biriminde tutarı geri alabiliyorsunuz. Kullanıcılarına yüksek oranda kar sağlamaktadır.

 

Altcoin, bitcoin alt yapısı ve aynı amaçlı üretilmiş bir sistemdir. Bitcoin bir alt yapısına sahip olup algoritması henüz tam anlamıyla gelişmemiştir. Altcoinlerde tercih edilmeli daha çok kullanılan, değişim yapılan ülkeye de işlenebilecek olan Altcoin tercih edilmelidir. Her iki finansal işlemde de kullanıcının yaptığı işlemler tamamen gizli tutulmakta olup fakat devlete vergi ödemek istemeyen ya da yasal olmayan yollardan kazanılan paranın aklanması işlemini sağladığı için güvenlik açığı da doğurmaktadır.

https://coinreyting.com/

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Yorum Yaz