Türkiye Futbol Federasyonu, Hakan Şükür’ün Üyeliğinin İptal Edildiğini Duyurdu

312 defa okundu kategorisinde, 31 May 2017 - 14:20 tarihinde yayınlandı
Türkiye Futbol Federasyonu, Hakan Şükür’ün Üyeliğinin İptal Edildiğini Duyurdu

Türkiye futbol Federasyonu, yapılan son toplantıda alınan karar ile eski futbolcu ve Federasyon Üyesi olan Hakan Şükür’ün üyeliğinin askıya alındığı açıklaması yaparken nedeninin ise Fethullahçı Terör Örgütü üyeliği olduğunu bildirdi. Üyelik iptali ile Genel Kurul Delegeliği de düşen Hakan Şükür’ün yerine yine eski bir futbolcu olan Ogün Temizkanoğlu getirildi.

9 Haziran’da Yapılacak Toplantı Öncesi

Türkiye Futbol Federasyonu Resmi Sitesinde yayınlanan açıklamada Olağan Genel Kurul’un 9 Haziran tarihinde yapılacağı belirtilirken üyeliği düşürülen Şükür’ün yerinde de Ogün Temizkanoğlu’nun oy kullanma hakkını kazandığı bildirildi.

Tüm Üyelerin Ortak Kararı İle

Hakan Şükür’ün Fethullahçı Terör Örgütü ile İlişkisi kesinleşmiş bulunduğundan böyle bir kararın oylamaya sunulduğunu ve toplantıya katılan tüm üyeler tarafından ortak karar alınarak uzaklaştırılmış olduğu açıklanırken, Ogün Temizkanoğlu’nun yeni görevinde ise başarılar temennisinde bulunuldu. 9 Haziran tarihinde yapılacak toplantıda yeterli delege çoğunluğunun sağlanamaması durumunda ikinci toplantının 10 Haziran tarihinde gerçekleştirileceği belirtilen açıklamada Ankara JW Merriot Otel’in toplantı adresi olarak kararlaştırıldığı belirtildi.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Yorum Yaz